Historie aneb žijte s námi

Únor 2015

Vzniká Buď INline - škola inline bruslení, dva studenti Ostravské univerzity oboru Tělesná výchova a Rekreologie si s párem bruslí v rukou plní sen, aneb dělej, co tě baví a bav se tím, co děláš. Zrodila se ikona školy – Bruslík 😊

Březen 2015

Do škol jdou první tištěné přihlášky, na internetu se objevují prozatimní webové stránky, spolupracujeme s Decathlonem a Českou pojišťovnou.

Duben 2015

Rozbíhají se historicky první kroužky na školách, konkrétně na ZŠ a MŠ Volgogradská, ZŠ Františka Formana a MŠ a ZŠ Srbská. Děti mají za sebou první pády a my první zkušenosti.

Červen 2015

Poprvé se uskutečnil týdenní inline kurz v rámci vyučování, průkopníkem byla ZŠ Junácká ze Staré Bělé. Prý jsme nastavili vysokou laťku, škola rezervuje termín i pro příští rok.

Léto 2015

Zřejmě poslední volno na delší dobu, trošku nám ujel vlak, ale hlavní je, že jsme ponaučeni do budoucna. Bruslík byl na cestě kolem světa.

Podzim 2015

Začátek školního roku a nikomu se nechce učit, i my raději věnujeme čas tomu, co nás baví, a navazujeme spolupráci se soukromou MŠ a ZŠ Monte, kde dodnes zajišťujeme kroužky inline bruslení a sportovní průpravy dětí.

Zima 2015/2016

Nuda nepřichází v úvahu, v plném proudu jsou kroužky na MŠ a ZŠ Monte, sem tam pár odučených hodin na lyžích a na prkně (čti dále a uhlídáš).

Jaro 2016

Oproti loňskému roku máme více dětí, více kroužků, více zkušeností, více zodpovědnosti, více odhodlání a více nápadů. Založili jsem 1. Bruslařský klub v Ostravě a připravujeme mnohem více. Máš se na co těšit…otevřeme provozovnu?

Červen 2016

Ano, slavnostní otevření provozovny a pamatuješ na ZŠ Junáckou? Letos probíhá již druhý ročník týdenního kurzu na bruslích a premiéru zažívá i 20 dítek ze ZŠ Proskovice a termíny na další rok už se plní.

Červenec 2016

Spouštíme indivindy výuku. Pro děti i dospělé s Bruslíkem vždy vesele. V plánu byl i Příměstský tábor, ten se nakonec nekoná, ale není radno zoufat, v dalším roce už bude, i kdyby trakaře padaly.

Srpen 2016

Měsíc ve znamení prázdninových dotovaných kurzů pro všechny, pro děti už pravidelně běží aktivita Bruslíkov, Začni s Bruslíkem se začíná postupně plnit, v číslech sečteno a podtrženo = 300 odučených a spokojených zákazníků, jedna zlomená ruka, ale to už tak k tomu sportu patří.

Podzim 2016

Vůbec poprvé a v hojném počtu se rozjíždějí podzimní kroužky na 4 školách, v říjnu nám začínají kroužky pod střechou v MŠ a ZŠ Monte. Domluveno partnerství se značkou TEMPISH.

Zima 2016

Na zimu jsme připravili ve spolupráci s Paradiseschool Víkendovou školu lyžování a snowboardingu, aneb Bruslík jezdí s Paradise. Těšit se můžeš vedle Příměstského tábora také na Pobytový tábor o letních prázdninách.

Jaro 2017

Díky podpoře města Ostravy získáváme první členy pro náš bruslařský klub. Děkujeme. Víkendová škola lyžování a snowboardingu vzbudila vlnu pozitivních ohlasů, takže jsme spokojeni, ale hlavně neusnout na vavřínech. Jen co jsme vše sečetli a odečetli už jsou na řadě slibované tábory

Léto 2017

Vypisujeme skromně 2 termíny Příměstských táborů Bruslík a Loděnice a 1 termín Pobyťáku na Bílé. Pobyťak se koná v tak řečeno rodinném kruhu 16 dětí a 5 instruktorů. Velký luxus :D Pro velký zájem a pozitivní zpětnou vazbu přidáváme v průběhu prázdnin 3. termín Příměstkého tábora. Ten se plní rychleji, než bychom čekali 😊

Podzim 2017

Listí opadává, nicméně my pokračujeme v rozkvětu. Děti trénují v klubu a ty, které mají svůj sport číslo jedna, na nás nezapomněli a dochází alespoň nepravidelně na Víkendovky. Dobří holubi se vracejí. Kroužky frčí na MŠ a ZŠ Monte, MŠ a ZŠ Ludgeřovice a ZŠ Bulharská. Letos na podzim při návštěvě Čmeláčků vzniká myšlenka charitativní akce na podporu potřebným. Tvoří se projekt a podává se žádost o dotaci, tak uvidíme, jak to dopadne.

Zima 2017/2018

Vzpomínáte na Víkendovou školu lyžování a snb? Pilotní projekt Víkendové školy lyžování už se stává lodivodem zimní sezony. V říjnu přichází první přihlášky a v prosinci už je plná kapacita sobotního autobusu a téměř vyprodán nedělní termín. Jezdí s námi také MŠ a ZŠ Montychool z Poruby. Pro velkou spokojenost si MŠ a ZŠ Monte objednává vůbec první distanční lyžařský kurz. Nezapomínáme točit kolečka a inline tréninky běží paralelně s lyžováním a snowboardingem. Rozvíjíme se komplexně, longitudinálně a systematicky. A už dost těch sprostých slov. Prostě to děláme rádi, s nadšením a zájmem 😊

Jaro 2018

Budu se opakovat, ale kroužky běží, tréninky jakbysmet, Víkendovky už jsou sem tam i pro dospělé, ale hlavně přišel dopis z města. Dotace na benefiční akci byla přijata, a tak získáváme částečnou finanční podporu. Přichází měsíce plánování a byrokracie. Ale za dobrou věc stojí bojovat. Kolečko spojuje proběhne 1. 9. 2018 v inline parku Sareza (za deště i sluníčka). Jen tak mimochodem, Bruslík by chtěl také důstojnější místo k práci a v II. Etapě inline parku vzniká správní budova. Tak uvidíme, jak to všechno dopadne.

Léto 2018

Nedopadlo, ale nezoufáme. Je třeba být tvárný jako voda, která kámen obteče a postupně ho podemele. Tudíž překážky jsou pro nás pouze další výzvou 😊 Co však dopadlo nad očekávání, jsou Příměstské tábory a Pobyťák. Jestliže jsme loni mluvili o velkém zájmu, tak letos je to lavina. Plníme 4 Příměšťáky a Pobyťák v počtu 38 dětí. Děkujeme Vám za důvěru a těšíme se v mimimálně stejném počtu zase za rok. Při tom všem jsme stihli ještě 3 termíny Prázdninových kurzů pro všechny a sem tam nějakou tu individuálku. Nemluvě o tom, že Kolečko spojuje je za dveřmi.

Podzim 2018

Odpusťte členění dle ročních období, a to že Kolečko už řadíme do podzimu. Holt s prázdninami pro nás léto takřka končí a začíná podzim. Poslední dva srpnové týdny vrcholily přípravy benefiční akce, ale také Příměstské tábory. Byl to boj s časem a počasím. Ještě předvečer osudného dne to vypadalo všelijak. Ale jak by to asi mohlo dopadnout, když jde o dobrou věc 😊 V 11 bylo nachystáno a tam nahoře se smilovali. Čmeláček, organizace pečující o osobys mentálním postižením a poruchami autistického spektra, si vytvořil projekt na venkovní posezení s pergolou, na které potřeboval získat celkem 50 000 Kč. No a kluci a holky z Buď INline Ostrava se mu pokusili pomoci. Skrze výkony účastníků se vygenerovalo úžasných 19 211 Kč. Účastníci ujeli neuvěřitelných 2115 km, což je vzdálenost na Makarskou a zpět. 😲 Obrovské poděkování náleží hlavnímu partnerovi celé akce - společnosti Innogy, která následně sportovním gestem dorovnala necelými 31 000 Kč sumu 50 000 Kč, a tak se Čmeláčkům splnil sen o stinném venkovním posezení, kde budou trávit slunečné dny. 😊 Radost z vydařené akce a hřejivé pocity u srdce převážily nad starostmi a strastmi. Příští rok bude 2. ročník, roztočíte s námi Kolečka pro dobrou věc? Sledujte www.koleckospojuje.cz 😊!